Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sponsor Reklamlar

Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni ya da ikinci el araç almak için tüketicilerin kullandığı kredilere taşıt kredisi adı veriliyor. Piyasaların hızlandığı zamanlarda hakkında daha çok araştırma yapılan bu kredileri almadan önce Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ile ilgili bilmeniz gereken birçok husus bulunuyor. Almak istediğiniz araç için nakit paranın olmadığı durumlarda kullanılan taşıt kredilerinde faiz oranları, kasko teklifleri, toplam geri ödeme süreci ve aracın rehin alınması gibi süreçler bulunuyor. Şimdi bu süreçleri daha detaylı olarak inceleyelim.

Kasko Teklifleri

Bankalar araç kredileri sunarken kasko teklifinde de bulunmaktadır. Öncelikle kaskoları, bankanın anlaşmalı olduğu şirket üzerinden gerçekleştirdiğinizde dosya masrafı alınmamaktadır şeklinde ibare kullanılır. Ya da bu durumun tam tersi olarak, kaskonun farklı bir şirketten yapılması durumunda faiz ve farklı masrafların oranlarının ne kadar olacağı tüketicilere aktarılır. Bu süreçte kasko tekliflerinin incelenmesi ve gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra karar verilmesi önemlidir.

Faiz Oranları

Taşıt kredilerinde en önemli nokta faiz oranlarıdır. Taşıt Kredisi çekerken bu konuyu iyice araştırmalısınız. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bu durumu anlık kararlarla kredi çekmemeli ve gerekirse tüm bankalarla görüşmeler gerçekleştirilmelidir. Bazı bankaların kampanyalı olarak faiz oranı sunduğunu söyleyebiliriz ancak vade oranlarıyla karşılaştırıldığında bu durumun geçerli olmadığını görebilirsiniz. Daha çok sıfır kilometre araçların bazı modellerine özel faiz indirimleri yapıldığı için araç satışı gerçekleştiren yerlerle bankaların herhangi bir anlaşmasının olup olmadığını incelemeniz yeterlidir.

Sponsor Reklamlar

Toplam Geri Ödeme Süreci ve Aracın Rehin Alınması

Taşıt kredilerinde toplam geri ödemeyi baz almanız gerekiyor. Yapacağınız kıyaslamalar, bütçenizin daha uygun bir şekilde kullanılmasını sağlayabilir. Bu yüzden de Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunda tüm detayları araştırmalı ve bu süreçlere göre hareket etmelisiniz. Ayrıca taşıt kredisi için ipotek olarak yeni aracın gösterileceği ve kredinin vade süresi boyunca rehin olarak tutulacağını da unutmayın. Ödemelerde yaşanacak aksamalarda aracınız ipotek olarak gösterildiği için banka tarafından el konulacaktır. Tüm bu süreçleri tekrar araştırarak ve uygun kredi imkânı sunan bankalarla anlaşarak taşıt kredisi çekmenizi öneriyoruz.

Sponsor Reklamlar

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Temmuz 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Taşıt Kredisi Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler (1 Yorum)

error: Content is protected !!