Sanal Pos Komisyon Oranları 2019 (TÜM BANKALAR)

Sanal Pos Komisyon Oranları 2019 (TÜM BANKALAR)
Sponsor Reklamlar

Sanal POS

Yeni bir iş yeri kurmak hem güzel hem de büyük bir cesaret işi. İster online ister fiziksel bir işletme olsun, kurulum aşamasında yapacağınız bir ön hesaplama ile sizi bekleyen ödemelerin tablosunu genel hatlarıyla çizecektir. Yine fiziksel işletmelerde olduğu gibi e-ticarette de bankalara ödenen komisyonlar büyük bir kalem oluşturur. Sanal POS komisyon oranlarına baktığınızda, özellikle küçük ya da orta ölçekli bir işletmeyseniz, biraz gözünüz korkabilir. Bankaların Sanal POS uygulamalarında alışveriş başına alınan komisyon oranları çok yüksektir. Taksit sayısı arttıkça bu oran da yükselir. Bir de yüksek bedelli ürünler satmıyorsanız fiyat arttıkça oranın düşmesi durumundan da faydalanamazsınız. Bu yüzden Sanal POS komisyon oranları sizin için korkulu bir rüyaya dönüşebilir.

Sanal POS komisyon

Sanal POS komisyon oranlarının dışında aylık ya da yıllık sabit hizmet bedelleri ve vergileri de Sanal POS’un handikaplarından biridir. Bazı bankalar Sanal POS başvurularında zorlayıcıdır, yıllık sabit ücretlerini düşük tutarlar ama paranızı 30 ila 40 gün içerisinde hesabına aktarırlar. Bazı bankalar ise Sanal POS başvurusunanispeten daha makul bir sürede yanıt verirler ama yıllık sabit hizmet bedelleri çok yüksektir. Kullanıcı deneyimleri bazı bankaların yeni kurulan e-ticaret sitelerine adeta Sanal POS vermemek için uğraştığını gösteriyor. Bazen başvurunuza red cevabı vermeye bile tenezzül etmeyebiliyorlar. Kabul gördüğünüz takdirde; giriş ücreti, 3D ücreti, eğer çoklu site kullanıyorsanız her biri için ayrı kullanım bedeli ödemeniz gerekiyor. Bir banka için kurduğunuz Sanal POS modülünün diğer bankalar için çalışmaması da söz konusu.

Sanal POS Faiz Oranları

Sanal Pos Komisyon Oranları 2019
Sanal Pos Komisyon Oranları 2019

Sanal POS komisyon oranlarına baktığınızda tek çekimde %2.80’den başlayıp taksit seçeneklerine göre %11’e kadar artan komisyon oranları ile karşılaşırsınız. Sanal POS yıllık abonelik bedeli ise 600 TL ile 2000 USD arasında geniş bir aralığa sahip. Sanal POS için ödenmesi gereken miktarlar ve başvuru sürecinde yaşanan gerilim, işletmeleri henüz yolun başındayken işten soğutmaya yetiyor maalesef. Sanal mağaza çözümlerininişletmelerin ölçeklerine göre farklı kategorilerde olması gerektiğini biliyoruz. Küçük ya da orta ölçekli işletmelerin boyundan büyük Sanal POS komisyon oranları ile boğuşması oldukça adaletsiz. Bu yüzden iyzico bu ihtiyaca cevap veren bir sistemle çalışıyor. İşletmeleri ne uzun ve karmaşık başvuru süreçleri ile uğraştırıyor ne de herhangi bir sabit ücret ya da kurulum bedeli istiyor.

Sponsor Reklamlar

Sanal POS Faizleri

Üyelik işlemleriniz yalnızca birkaç dakika sürüyor. Sonra size verilen kodları sitenize entegre ediyorsunuz. Bunun için yazılım mühendisi olmanıza gerek yok, her şey o kadar basit ve net ki yardıma ihtiyacınız kalmıyor. Sanal POS komisyon oranı ise iyzico’da yalnızca %2,50 ve işlem ücreti 0,25 TL. Düşük oranı ile iyzico’nun varlığı sizde ciddi bir gider kalemi oluşturmuyor. Satışlarınızdan gelen bedel ise haftalar sonra değil her hafta hesabınıza yatırılıyor. Size kolay, hızlı, güvenli ve ekonomik bir ödeme sistemisunan iyzico, girişiminizde en büyük destekçiniz oluyor.

– Bireysel kredi kartları ile gerçekleştirilecek harcamalarda; 

* Elektronik eşya alımlarında üç ay, 

Sponsor Reklamlar

* Bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay, 

* Sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanacaktır.

* Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz

– Kurumsal kredi kartları ile mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!