Kredi Kartı Dönem Borcu Nedir?

Kredi Kartı Dönem Borcu Nedir?
Sponsor Reklamlar

Kredi Kartı Dönem Borcu 2019

Birçok kişi aldığı maaş ile yetinemediğinden bir veya birden fazla kredi kartı kullanır. Kredi kartlarınızı bilinçsiz bir şekilde kullanırsak daha sonra istemediğimiz durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu sebeple kredi kartı kullanırken dikkatli bir biçimde harcama yapmaya özen gösterin.

Kredi Kartı Dönem Borcu Nedir?

Kredi kartı kullanmaya başlamadan önce banka sizden her ay düzenli olarak ödemelerinizi yapacağınız güne karar vermenizi ister. Ayın kaçı sizin için uygunsa buna karar verdikten sonra hesap kesim gününüzü belirlemeniz daha doğru bir davranış olur.

Bu ay kredi kartınızı kullandıktan sonra gelecek ay ödeme yapacağınız güne kadar arada olan kısma kredi kartı dönem borcu denir. Kredi kartı hesap kesim tarihini kendinize uygun ayarlarsanız eğer böyle bir durumun yaşanmasının önünü kesmiş olursunuz. Kredi hesap kesim tarihiniz üzerinde banka herhangi bir yetkiye sahip değildir.

Sponsor Reklamlar

Kredi Kartı Dönem Borcunun Önemi Nedir?

Kredi kartınızı kullanırken bilinçsiz bir şekilde harcama yaparsanız ya da aylık harcamalarınızın üzerinde harcama yaparsanız ödeyemeyeceğiniz bir borcun altında bulabilirsiniz kendinizi. Böyle bir durumla karşılaşmamak için harcamalarınızı takip edip her ay hesap ekstrelerine bakmanız gerekmektedir.

Bazı kişiler kredi borçlarının tamamını kapatmak yerine her ay asgari ödemesini yapmakla yetinirler. Oysaki bu durum ilk başlarda sizin yararınıza gibi gözükse de ödemediğiniz borçlarınızın üzerine sürekli faiz komisyonları eklenir. Faiz komisyonları ile her ay düzenli olarak ödeyeceğiniz borç miktarınız artar.

Sponsor Reklamlar

Kredi Kartı Borcunda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kredi kartı kullanmaya başladıktan sonra hesap kesim tarihinizi göreceğiniz bir yere yazarak unutmanızın önüne geçin. Her ay düzenli olarak yaptığınız harcamaların kart ekstrelerine bakmaya özen gösterin. Haddinden fazla kredi kartı kullanıp borcunuzu ödemekte zorluk çekip ya da ödemelerinizin gününü aksatmanız kredi notunuzun düşmesine sebep olur.

Kredi notunuzun düşmesi de sizin için pek iyi olmaz. Kredi notu düşük olan kişiler bankalara kredi kartı vermez veya kredi kartı limitini arttırmak için başvuru yaptığınızda başvurunuz direk reddedilir. Bu yüzden ödemelerinizi aksatmamaya özen göstermeniz sizin için daha faydalı bir davranıştır.

Oy Kullanmak İstermisiniz?

[kkstarratings]

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 25 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!