Kimler Kredi Alamaz ve Nedenleri (Kredi Çekebilir)

Kimler Kredi Alamaz ve Nedenleri (Kredi Çekebilir)
Sponsor Reklamlar

Bankalardan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım

Günümüz şartlarında en çok içli dışlı olduğumuz neredeyse tüm finansal alanda hayatımızda olan bankalar ve buna bağlı olarak aldığımız Kredi, kredi kartı vb. benzeri birçok hizmet bulunmaktadır. Yine birçok finansal problemlerimizde, acil nakit ihtiyaçlarında, konut alımında araba alımında ilk başvurduğumuz hiç şüphesiz banka kredisidir.

Kredi Red Nedeni 11

Bankalar kredi vermek konusunda oldukça hevesli görünmesine rağmen son zamanlarda birçok kişi bankalardan eli boş dönmektedir. Kredi başvurusu sürekli ret edilen insan sayısı artmaktadır. Bu geri çevrilen kredi taleplerinin tabi ki birçok sebebi vardır öncelikle kredi şartlarını bir göz atmak gerekir.

Kredi başvurusu yapıldığında banka verdiği krediyi sorunsuz geri almak ister ve buna ilişkin kredi verme kıstasları oluşturur ve bu aynı zamanda yasal bir durumdur.

Sponsor Reklamlar

Kredi Red Mesajı Örnekleri

Kimler Kredi Alamaz ve Nedenleri
Kimler Kredi Alamaz ve Nedenleri

Öncelikle banka sizin kredi notunuzu sorgular kredi notu öğrenme 1200 (az riskli) ve aşağı olanlara banka kredi verme konusunda istekli olmaz ancak kefil veya borç stokunun az olması ve gelir belgesinin uygun olması halinde kredi alma ihtimali mevcuttur. Bu puanda olanların findeks rengi sarı durumdadır.

Yine kredi notu 900 (çok riskli) ve aşağı olanlar ki bu guruba girenler ödemediği kredisi veya kredi kartından dolayı yasal takibe düşmüş, hakkında icra takibi başlatılmış veya halen ödemediği banka borçları bulunmaktadır. Bu durumda olanlar borçlarını kapatmış olsalar dahi üzerinden en az 2-3 yıl geçmesi gerekir bu durumda olanlar kesinlikle kredi kullanamazlar. Banka kara listeye girmiş olurlar, Findeks renkleri ise kırmızı olmuştur.

Sponsor Reklamlar

Reddedilen Kredi Başvuruları Ne Zaman Silinir

Bir diğer husus ise kredi notu problemi olmayan ödemesi aksamadığı halde kredisi çıkmayan kesim ise, mevcutta bulunan kredi ve kredi borcu fazla olan ve gelir orantısını aşanlar vardır bu tür başvurularda kredi borç yükünüzün fazla olması nedeniyle kredi başvurunuz ret edilir. Bu tür kredi başvurularında genelde banka kredileri yenileme, yapılandırma veya diğer bankadaki kredini kapatmanız halinde kredi verirler muhtemelen başınıza gelmiştir.

Örneğin 2.000 TL geliriniz var 3 tane 10.000 TL limitli kredi kartınız var ise muhtemelen kredi talebiniz kredi notunuz yüksek ve sorunsuz olsa dahi hiç beklenmedik şekilde ret edilebilir çünkü kredi risk raporunuzda 30.000 açık limit bulunmaktadır.

Bir diğer kredi kullanamayacak olanlar ise 18 yaşını doldurmamış olanlar bunlara da kredi verilmez yasal olarak mümkün değildir. Yine yabancı uyruklu olanlar da kredi alamazlar ancak belli şartları sağlandığında kredi alabilirler. Bunun için bankalardan daha ayrıntılı bilgi alınabilir.

ÖNEMLİ BİLGİ: Yapılandırılmış Kredi Kartı Tekrar Açılır mı

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 1 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!