İhtiyaç Kredisi Almak için Gerekli Belgeler (2019)

İhtiyaç Kredisi Almak için Gerekli Belgeler (2019)
Sponsor Reklamlar

Hiç beklemediğimiz anlarda nakde ihtiyacımız olabiliyor. Durum böyle olunca ihtiyacımız olan bu nakdi bulabilmek için çeşitli yollar arıyoruz. Bize yakın olan eş, dost, akraba kişilerden borç istiyoruz. Ancak bu yol hiçte mantıklı bir yol değildir. İhtiyacımız olan nakdi karşılamak için sahibi olduğumuz bir şeyi satmakta hiçte akıllıca değil. İhtiyacımız olan bu nakdi bizlere verebilecek olan bankalar vardır. Bankaların bizlere sunacağı kredi hizmetleri ile neye ihtiyacımız var ise ne için kredi çekiyor isek banka bununla alakalı kredi hizmetini bizlere sunacaktır. Bir çok banka ihtiyaçların karşılanması için ihtiyaç kredisi vermektedir. Yani hizmet almak istediğiniz bankayı seçmek tamamen size kalmış bir durumdur. Hangi banka içinize siniyor ise hangi bankadan hizmet almak istiyorsanız bunu belirleyerek bankanın size en yakın bir şubesini ziyaret etmeniz gerekecektir.

ÖNEMLİ BİLGİ: Kredi Faiz Oranları 2019

İhtiyaç kredisini her banka vermektedir. Her banka size ihtiyaç kredisi verdiği için sizlerden istenilecek belgeler de kısmen aynıdır. Bankaların çalışma tarzları birbirinden farklıdır. Ancak verdikleri hizmet aynı olduğu sizden isteyecekleri belgelerin bazıları aynıdır. Bazı bankalar standart olarak istenilen belgelerin dışında sizlerden bir kaç belge daha isteyebiliyor. Bu da bankanın çalışma tarzına kalmış bir şeydir.

Sponsor Reklamlar

İhtiyaç kredisini almak için bankanın sizden isteyebileceği belgeler aşağıda yazmaktadır.

Aylık net gelirinizi gösteren maaş bordrosu,

Sponsor Reklamlar

Sigortalı bir işinizin olduğunu gösteren ve bu işte en az 6 aydır çalışıyor olduğunuzu gösteren bir belge,

İkametgah belgesi,

Adınıza düzenlenmiş elektrik, su, doğal gaz veya telefon faturalarından her hangi birisi,

Nüfus cüzdanı örneği,

Bu belgeler bankaya verildiği takdirde bir sorun veya kredi almanıza engel bir durum söz konusu olmaz ise banka başvurunuzu gerçekleştirecektir. Fakat bankalardan bu hizmeti almak için belgeler yetmiyor. Başvurunuzun sonucunu belirleyecek olan şey, kredi notu dur. Kredi notunuzun yüksek veya düşük olmasına göre banka size hizmet verip, vermeme kararı alacaktır.

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!