Borçlu Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Borçlu Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?
Sponsor Reklamlar

Taksitleri Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir mi

Önceleri kredi kartınızı kullanmak zorunda olduğunuz için kullanıp daha sonra kapatmak isteyebilirsiniz. Kapatmak istediğiniz kredi kartınızın borçları olduğundan kapanır mı diye düşünüyorsanız.

Evet borçları olan kredi kartınızı kapattırabilirsiniz. Kredi kartınızı kapattırmak için kartını kullandığınız bankaya giderek kredi kartınızı kapatmak istediğinizi beyan edebilirsiniz. Bu beyanınızdan sonra banka çalışanı sizi ikna etmek için kampanyalar, avantajlar ve size özel diye sunulan bazı şeyler söyleyerek bu fikrinizden caymanızı sağlamaya çalışırlar.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir Ve Nasıl Kapatılır?

Tüm bu söylenenlere rağmen kredi kartınızı kapatmak istediğinizi söylediğiniz zaman kartınızın kapanma işlemi başlar. Kapatmaya çalıştığınız kredi kartınızın daha ödenecek borçları varsa bile BBDK (Bankacılık Düzeltme ve Denetleme Kurulu)’nun çıkardığı bir yönetmelik sayesinde kredi kartınızı kapatabilmenize izin verilmektedir.

Sponsor Reklamlar

Borçlu olan kredi kartınızı kapatma isteğinizin ardından 7 iş günü içerisinde kartınız kapatılır. Kapattığınız kredi kartınızın borçlarını nasıl ödüyorsanız aynı şekilde hesap kesim günü geldiğinde ödeyebilirsiniz. Yani kredi kartınızı kapattığınız için sizi toplu ödeme gibi zorunluluk altına sokamazlar.

Borçlu Kredi Kartını İptal Ettirirken Herhangi Bir Ücret Ödenecek Mi?

Herkes tarafından kabul edilen yasal bir kural yoktur. Ancak bazı bankalar kredi kartınızı kapatma bedeli alabilirler. Bankalar bu durum karşısında bir ücret almıyor gibi gözükse de her yıl belli miktarda kesintiler yaparak bu ücreti oradan almaktadırlar.

Sponsor Reklamlar

Yeni açılan kredi kartlar için ilk yıl müşteriden ücret alınmaz. İlk yıl geçtikten sonra banka sizden belli konular dahilinde taahhüt name isteyebilir. Bu konulardan bazıları elektrik, su ve doğal gibi bazı faturaları kredi kartınızdan otomatik ödemeye vermeniz ya da belirlenen tarihe kadar kredi kartı kullanmak zorunda olmanız gibi şartlar sunarak kabul etmenizi sağlarlar.

Kabul ettiğinize dair de taahhüt name yaparlar. Banka ile anlaştığınız tarihten itibaren elinizde olmayan sebeplerden dolayı kredi kartınızı kapatmak istediğinizde sizden kredi kartı kapatma aldı altında belli bir ücret talep edilir.

İptal Edilen Kredi Kartının Borçları Nasıl Ödenir?

  • Normal hesap kesim gününüzde ödemenizi yapmaya devam edebilirsiniz.
  • Eğer taksitle uğraşmak istemeyip borcunuzun hepsini tek seferde ödeyebilirsiniz.

ÖNEMLİ BİLGİ: En yüksek faiz veren banka

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!