Bayilik Almak İstiyorum 2019 (İddaa Bayiliği & Wienerwald Bayiliği)

Bayilik Almak İstiyorum 2019 (İddaa Bayiliği & Wienerwald Bayiliği)
Sponsor Reklamlar

İddaa Bayiliği

İddaa spor bilgisini kazanca dönüştüren bir spor tahmin oyunudur. Sporun birçok dalında tahmin yapılabilen oyunun oynandığı bayiler oldukça karlı işletmelerdir.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın dönem dönem ihtiyaca göre belirlenen il ve ilçelerde kaç adet bayi açılacağını kamuya duyurmakta ve başvurular içinden kura ile seçim yapılmaktadır.

Bayi yeri ile ilgili işlek bir caddede bulunması ve bir diğer İddaa bayisi ile arasında en az 250 m bulunması şartları aranmaktadır. Başvuruyu yapacak kişinin ise sabıkasının bulunmaması ve T.C.vatandaşı olması zorunludur.

Sponsor Reklamlar

İddaa Bayiliği
İddaa Bayiliği

Başvuru için Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın resmi web sitesindeki başvuru formunu dolduran adayların, bayilik başvuru bedeli olan 250 TL’yi belirtilen banka hesap numaralarına yatırması gerekmektedir. Kura sonucuna göre bayilik hakkı kazanan adaylar, en geç 10 gün içinde 13.000 USD tutarındaki hâsılat teminatını Teşkilat Başkanlığı banka hesabına, 3.000 USD tutarındaki terminal teminatını ise İnteltek İnternet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık A.Ş.’nin banka hesabına yatırılmalıdır.

Yatırılan bu sermayelerden sonra bayiler, oynanan her kupondan net %7 ve kazanılan her kupona yapılan ödemeden ise %2 kazanmaktadır.

Sponsor Reklamlar

Bayilik duyuruları, başvuru formu, kura sonuçları ve daha detaylı bilgi için Spor Toto Teşkilatı resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Wienerwald Bayiliği

Yoğun bir rekabetin yaşandığı gıda sektöründe, Wienerwald gibi 50 yıllık bilgi ve tecrübesi bulunan büyük bir firmanın desteği ile çalışmak oldukça avantajlıdır. Hali hazırda bir pazarı bulunan Wienerwald, piliç çevirme konusunda en büyük firmalardandır. Sektördeki bu tanınmışlığı, bayi adayları için oldukça önemli bir avantajdır.

Wienerwald bayisi olabilmek için firmanın web sitesinde bulunan başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuruların incelenmesi neticesinde uygun görülen adaylar detaylı görüşmeler için merkeze davet edilir ve iş dosyası sunulur. 10 gün içinde dosyayı okuyup bayiliği kabul eden adaylar ile iş ve bölge planını içeren raporlar üzerinde çalışılır. Çalışmaların tamamlanması ve yönetim kurulunca onaylanmasını takiben, ön protokol imzalanır ve ilk ödeme yapılır. Daha sonra aday ve personelin eğitim süreci, dükkân yerinin bulunması ve dekorasyonu işlemleri başlatılır. Eğitim ve dükkânla ilgili tüm işlemler bittikten sonra bayilik sözleşmesi yapılır.

Wienerwald Bayiliği
Wienerwald Bayiliği

Diğer bayilik sistemlerinden farklı olarak franchise bedeli dışında restoran gelirlerinden kar payı (royalty) almaktadır. Wienerwald restoranlarının her şey dâhil kurulun maliye 170-220bin Euro + KDV’dir. Bu bedele isim hakkı, dekorasyon, üniformalar, mutfaklarda kullanılacak araç ve gereçlere kadar her şey dâhildir.

İdeal metrekareler mini restoran için 40–65, midi restoran için 80–100, maxi restoran için 120–150 m² arasındadır. Mini ve midi restoranların ana cadde üzerinden trafik yönünde görülebilecek şekilde içeride ara sokakta, önünde paket servis motorsikletlerinin durabileceği, mümkünse arkadan veya yandan motor servisler için giriş çıkış imkânı olan, 6 dakikalık bir çap içinde 15.000 konut bulunan ve en az 4–5 m cephesi olan bir yer olması gerekmektedir. Maxi restoranların ise alışveriş merkezi içinde, minimum 60m² mutfağı olan ve arka taraftan paket servise uyumlu bir yer olması gerekmektedir. Tipik bir Wienerwald paket servis restoranının en az 5–6 kişilik bir oturma hacmine sahip olması beklenmektedir.

Bayilik başvurusu ve firmanın profiliyle ilgili detaylı bilgi, Wienerwald web sitesinden öğrenilebilir.

ÖNEMLİ BİLGİ: Bayilik Veren Firmalar

 

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!