Bayan Saç Modelleri 2019 (Kesim & Kısa Modeller)

Bayan Saç Modelleri 2019 (Kesim & Kısa Modeller)
Sponsor Reklamlar

Saç Kesim Modelleri 2019

Kadın uzun saçlı olmalıdır” yahut ”Kadına uzun saç yakışır” gibi kalıp yargılardan tamamen uzaklaşılıp bambaşka bir algı doğmuştur. Moda alanının değişmesi ve gelişmesinin akabinde kısa saç kullanımının ağırlıklı olarak tercih edilmesiyle ve kısa saç modellerine yönelik farklı alternatiflerin ortaya çıkmasıyla yeni bir soluk kazanmıştır. Artık, yeni moda algısıyla birlikte kısa saç modelini kullanan kadınlar; daha fazla tarz sahibi, vizyonu yüksek ve görsel olarak etkileyici olarak görülmektedir. Öte yandan kısa saç kullanımı, uzun saç kullanımına oranla çok daha kolay olmakla birlikte özellikle yaz aylarında hava sıcaklıklarından ötürü kurtarıcı görevi görmektedir. Bu gelişmelerin üzerine, saçlarında bir değişiklik yapma kararı alan, mevcut stilinde yeniliğe gitmek isteyen kadınlar 2019 yılına özel kısa saç modelleri araştırmasını gerçekleştiriyor. İşte, bu sene estetik olarak göz dolduran ve en çok tercih edilen kısa moda modelleri.

Saç Modelleri Bayan Örgü

Bu saç kesim modelleri üşengeçler için

Saçlarını daha önce kısa kestirdin mi? Eğer kestirmediysen kısa saç denilince şöyle bir duraksıyor olabilirsin! Aslında rahatlığını, kolaylığını keşfettiğinde vazgeçemeyeceğin saç kesimin olabilir! Özellikle saçlarını uzun uzun şekillendirmek için vakti olmayanların bizce mutlaka tercih etmesi gerekiyor.

Sen de saçlarının şekillendirilmeden de güzel görünmesini istiyorsan bu kısa saç modellerine mutlaka göz atmalısın!

Sponsor Reklamlar

Katlı bob kesim

Bu kısa saç kesimini istediğin kadar dağınık kullanmakta serbestsin çünkü ne kadar dağınık, o kadar havalı görünüyor! Herkesin bildiği, uzun yıllardır trend olan bob kesim saçların bu versiyonunda saçın arka ve ön kısmı yanlara göre daha kısa. Ayrıca saçın ön kısmında burun hizasından itibaren başlayan katlar bulunuyor. Bu şekilde de saç çok daha hacimli görünüyor.

Küt kısa saçlı kadınlar şu sıralar sosyal medyada da, sokak stillerinde de sık sık karşımıza çıkıyorlar ve bizce çok havalılar! Çene hizasında, küt şekilde kesilmiş kısa saçları maşayla, düzleştiriciyle, fönle uğraşmadan şekillendirebiliyorsun.

Sponsor Reklamlar

Hatta istersen yarım topuz şeklinde toplayıp çok cool bir görünüm elde edebilirsin 🙂 Saçının üst ve ön kısmına tepede topuz şekli verip lastik tokayla sabitlemen yeterli olacaktır.

Önleri hareketli kısa saç modeli

Çene hizasında, önlerinde katları olan hareketli kısa saç modeli bizim favorilerimiz arasında! Saçını yıkayıp, sadece taramadan önce L’Oréal Paris Studio Pro Boost It Hacim Spreyi gibi hacim veren bir saç spreyi uygula tamamdır! Saçların kısa olduğu için zaten çabucak kuruyacak ve şekillendirmene gerek kalmadan hoş bir görünüm elde edeceksin.

Pixie kısa saç modeli

Önden arkaya doğru kısalan pixie saç kesimi görünümüne farklılık ve biraz da asilik katmak isteyenler için ideal stillerden! Yandan ayrılarak şekillendirilen bu saç kesiminde saçın arka kısmı katlar nedeniyle doğal hacimli bir görünümde olduğu için bu saç modelinin şekillendirilmeye ihtiyacı yok.

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!