2019 Personel Alımı Son Dakika (Kamu & Memur)

2019 Personel Alımı Son Dakika (Kamu & Memur)
Sponsor Reklamlar

Türk Telekom 2019 Personel Alımı

1840 senesinden bu yana, çağın getirdiği haberleşme imkanlarını müşterilerine sunma amacıyla çalışan Türk Telekom yıldan yıla artan hizmet kalitesi, 29 bini aşkın personeli, Türkiye’nin dört bir yanına dağılmış bayi ağı, binlerce iş ortağı ve hizmet sağlayıcısıyla dünyanın sayılı sabit  telefon operatörlerindendir. 2019 yılında 3 bin 357 kişiye iş imkanı sağlayan ve 2019 yılında 1000 kadar personel alacağını açıklayan firma, işe alacağı mühendislerin giriş maaşını net bin 200 TL olarak belirtmektedir. İstanbul ili için geçerli bu maaş diğer illere göre değişmekte ve çalışanlara sosyal yardımlar, sağlık sigortası, ADSL  hizmeti, Blackberry telefon ve eğitim desteği gibi haklar verilmektedir. İşe alınanların operasyon başkanlığı altında yer alan bilişim ağları, telekominikasyon şebekeleri, İşletme ve Bakım Direktörlükleri gibi teknik birimlerde görev alması düşünülmektedir. Çalışanlarına Genel Müdürlük ve İl Müdürlüğü ofislerinde her gün ulaşabilecekleri doktor ve hemşiresi , ücretsiz yemek ve servis hizmetleri, ADSL, telefon hattı gibi çalışanlara özel ürün kampanyaları, İstanbul ve Ankara’da kreşleri, çeşitli ofislerde bulunan spor salonları ve kültürel faaliyetleri bulunan firma, Türkiye’nin 81 ilinde çalışma olanakları sunmaktadır. Türk Telekom’da işe giriş süreci için başvurular bu adresten yapılmaktadır. Başvurulardan sonra genel yetenek, bilgi ve ingilizce sınavlarını tamamlaması gereken adaylar, insan kaynakları  ve ilgili bölüm yöneticileri tarafından yapılan mülakatlar neticesinde işe alınmaktadır.

Vakıfbank 2019 Personel Alımı

Büyüme hızları kesilmeden devam eden bankalar sürekli yeni şubeler açmaya ve yeni personel alımlarına devam ediyorlar. Birçok önemli ve popüler bankanın 2019 yılında eleman alacağını duyurduğu ve bankacılık sektörünün oldukça geliştiği bu dönemde, 2019 yılında İş Bankası’ndan transfer ettiği yeni genel müdürü Süleyman Kalkan ile hızına hız katan Vakıfbank, geçtiğimiz seneyi 84 yeni şube ile kapatmıştı. Şube sayısının 634’ye çıkaran bankanın çalışan sayısı da 11 bin 84’e yükselmişti. 2019 yılında ise 600 ile bin arasında yeni personele iş imkanı sağlamayı düşünen banka, şartlara gore yeni şubeler açmayı da planlıyor. 2019 yılını 157 milyon lira net kar ile kapatan bankanın, yeni senede reel sektörü desteklemek amacıyla bireysel krediler, KOBİ ve proje kredileri konularına yoğunlaşacağı belirtiliyor.

Bankacılık işlerinde çalışacak personeller dışında güvenlik görevlisinden temizlik işçisine kadar birçok personele ihtiyacı olan firma, çoğunluğu İstanbul ve İzmir’de olmak üzere Eskişehir, Bursa, Diyarbakır, Hatay, Balıkesir, Kırklareli, Tokat, Van, Malatya, Adana, Mersin, Manisa ve Aydın illerinde de istihdam sağlayacak. Genel müdürlük birimlerinin Ankara’dan İstanbul’a taşınacağı 2019 yılında, memur alımlarının da hızlanacağı bankada KPSS’de 65 puanının üzerinde not alan memur adayları detaylı bilgiyi bu adresten bulabilirler.

Sponsor Reklamlar

Yapı Kredi Bankası 2019 Personel Alımı

2019 Personel Alımı Son Dakika
2019 Personel Alımı Son Dakika

Büyümelerine hız kesmeden devam eden firmalardan biri olan Yapı Kredi, 2019 yılında açacağı yeni şubelerle iş fırsatları yaratıyor. 2019 yılında başlayan organic büyüme sürecini devam ettirmeyi planlayan firma, pazarda büyüme fırsatlarını değerlendirmeyi planlıyor. 2019 yılı içinde 60 yeni şube açacak olan banka, üniversite mezunu, deneyimsiz olanlarda 28 yaşını aşmamış, tercihen yabancı dil bilen, erkek adaylar için askerliğini tamamlamış ve/veya en az 2 yıl tecil hakkı olan, uzun soluklu çalışabilecek 1200 kişiyi kendi bünyesine katmayı öngörüyor.

İşe alımlardan sonra yoğun bir eğitim programından geçirilen personel, Ekim 2019’da açılan Bankacılık Akademisinde pozisyonlarına gore 30-40 gün süren eğitimlere katılıyor.

Sponsor Reklamlar

Şu anda 844 şubesi ve 17 bin çalışanı ile hizmet veren Yapı Kredi Bankası, alacağı personelin çoğunu İzmir ve İStanbul’da, diğerlerini ise Ankara, Bolu, Adana, Eskişehir, Malatya, Ordu, Antalya, Trabzon ve Manisa’da istihdam etmeyi planlıyor.

Yine tüm bankalarda olduğu gibi, sadece bankacılık işlemlerinde görevli elemanlar değil, özel güvenlik görevlilerinin de işe alınacağı firmada bulunan açık pozisyonlarını öğrenmek ve cvnizi iletmek için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası 2019 Personel Alımları

Bankacılık sektörünün büyüyen firmalarından Garanti Bankası, açacağı yeni şubelerle iş imkanı yaratmaya devam edeceğini açıkladı. 2019 yılı için 75 yeni şube daha açarak 900 şubenin üzerine çıkmayı hedefleyen banka 1100 adet personel alımı yapmayı planlıyor. Yeni şube açılışlarıyla  yeni mezunlara da iş imkanı sağlamaya çalışan firma, yetiştirilmek üzere alacağı deneyimsiz adayların özellikle kişisel özelliklerine dikkat etmekte, insan ilişkileri, ikna yetenekleri, aktif ve dinamik bir ortamda çalışma istekleri dahil birçok özellikleri sorgulanmaktadır.

Yılbaşından bu yana 24’ü il, 14’ü ise ilçe merkezinde bulunan 38 yeni şubesini açan banka, personel sayısını da 1231’e çıkarmış durumdadır. Üniversite öğrencileri, yeni mezunlar ve deneyimliler için açık pozisyonları bulunan Garanti Bankası, bunlara ilave olarak en az lise mezunu, baylarda 1979 ve bayanlarda 1983 sonrası doğumlu, baylarda en az 1,75 ve bayanlarda en az 1,65 boyunda ve 5188 sayılı yasa gereği Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik karı (Silahlı) sahibi güvenlik görevlileri de istihdam edilecektir.

Sadece bankanın değil, Garanti Emeklilik, Garanti Factoring, Garanti Leasing ve Garanti Portföy Yönetimi yan kuruluşlarının da stratejik planlama yetkilisi, idari işler yetkilisi, resepsiyon stajyeri, satış ve pazarlama yetkilisi, yetkili yardımcısı, hukuk takip yetkilisi, yatırım uzmanı, finansman yetkilisi ve müşteri yetkilisi gibi açık pozisyonları bulunmaktadır.

Personel alımlarıyla ilgili net bir tarih belirtilmezken bazı pozisyonlar için aranan özellikler Garanti Bankası web sitesindeki bu adreste yayınlanmaktadır.

Ziraat Bankası 2019 Personel Alımı

Türkiye’nin en karlı bankalarından Türkiye Ziraat Bankası, bu sene içinde 4 bin 500 kişiye iş imkanı yaratacağını açıkladı. 2019 yılında 4,4 milyar lira brut, 3,7 milyar lira da net kar elde eden banka, elemanlarına 1.400 TL brut maaş veriyor, ikramiye ve temettüler ile bir yılda çalışanlar 18 maaş alıyor.

Ziraat Bankası’nın sunduğu iş fırsatından yararlanmak isteyenlerin Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olması, 1 Ocak 1983 sonrasında doğmuş olması, daha once banka tarafından açılmış servis görevlisi alımı sınavlarının mülakat aşamasından elenmemiş olması, sağlık koşullarına uygunluğu sağlık raporu ile belgelenmiş olmalıdır. İnternet aracılığıyla ya da şahsen posta ile yapılacak başvurular bankanın bu adresteki sayfasında bulunan iş başvuru formunu doldurarak yapılabilir.

Başvuru Kabul edilen tüm adaylar yazılı sınavlara çağrılmaktadır. Sınavda genel kültür-genel yetenek, iktisat (mikro iktisat, makro iktisat, uluslararası iktisat, para-banka kredi, maaliye politikası, Türkiye ekonomisi), işletme(pazarlama, finansman, yönetim organizasyonu), hukuk(medeni hukuk, borçlar hukuku, ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku, kıymetli evrak hukuku), muhasebe(genel muhasebe) konularından soruları yanıtlayacak adaylar 100 puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 puan ve üzeri olan adaylar mülakata çağırılacaktır.

Sosyal olanakları olarak sağlık güvencesi olan, İstanbul, Ankara ve İzmir’deki çalışanları için servisi bulunan, görev yerinde bankaya ait lojman bulunması durumunda lojmanda daire tahsisi yapılan, Ankara ve İstanbul’da bulunan kreş-yuvalardan yararlanabilme imkanı bulunan ve Didim Akbük’te bulunan kamptan faydanalabilen bankayla ilgili detaylı bilgiyi, bankanın resmi  web sitesinden öğrenebilirsiniz.

ÖNEMLİ DİĞER MAKALEMİZ: Banka Sınavları 2019

Kullanıcı Oyları
Oy Verirmisiniz ?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Kasım 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın

error: Content is protected !!